Domů / Náš blog / Tipy a nápady - návody, jak na to... / SCRAPBOOKING - technika vrstvení, jejíž základem je papír
Výrobci
Facebook Facepile
Naše prodejna

Pastelka - psací a výtvarné potřeby
Ječná 524/41, 120 00 Praha 2
Prodejní doba:
Po-Pá: 8 - 19
      
 
 
 
Těšíme se na Vás.

SCRAPBOOKING - technika vrstvení, jejíž základem je papír


             

     Scrapbooková stránka - scrapbookový layout

 

Zvolíme scrapbookový papír, jako základ stránky. Velice hezky vypadají vzorované papíry a papíry barevné. Čím větší množství barev použijete, tím lepší závěrečný efekt scrapbooking bude mít.

 

Teď si vybereme fotografii, kterou chceme použít. Tu vystřihneme ve tvaru, který se nám líbí. Následně zvolíme místo, kam fotografii chceme umístit. Na stránce - layoutu lze použít kterékoliv místo. Toto bude místo, kde budeme poté soustředit vrstvení papírů a hlavní části našeho tvoření. Fotografii položíme a tím máme základ. Pokračujeme v naší činnosti vybíráním různých fotografií, obrázků a jiných materiálů (papírků, novinových ústřižků, ubrousků, atd.), které vystřihujeme, trháme nebo jinak tvarujeme podle vlastní fantazie. Připravené části potom klademe – vrstvíme na scrapbookový papír na základní fotografii a různě okolo ní, jak se nám líbí, opět podle naší fantazie.

 

Opakujeme motivy či barvy papírů. Sladění docílíme tím, že např. do protějšího rohu navrstvíme stejné motivy papírů jako kolem fotografie (nebo i na opačné rohy fotografií). K dotvoření můžeme použít barevný scrapbookový papír, ze kterého můžeme vystříhat různé tvary (šipky, písmenka, čísla, obrazce) a ty navrstvit mezi různé obrázky a fotografie.

   

Pokud se nám vytvořená stránka nelíbí, nevadí, začneme znovu. Zatím máme vše jen na scrapbookovém papíře položené, takže můžeme opravovat, jak dlouho chceme. Lepidlo použijeme, až jsme si jisti, že se nám to povedlo. Použít můžeme buď tekuté lepidlo nebo oboustrannou pásku. Lepit začínáme od spodních fotografií a obrázků. Lepidla se nanáší jen trochu a není nutné natírat celou plochu. Stačí jen z celého obrazce vždy vytáhnout ten konkrétní kousek, který potřebujeme, potřeme ho lepidlem a zase ho zasuneme zpět na své místo. Tím si celý výsledný efekt nezničíme a lepení jde celkem snadno.

 

Máme-li vše nalepeno, můžeme přistoupit k dozdobení. Připravíme si různé materiály (knoflíky, stužky, mini oblázky, atd.), naaranžujeme si je na stránku, jak se nám budou líbit. Pak už jen opět lepíme.

 

3D efektu dospějeme, použijeme-li k lepení oboustrannou lepicí pásku pěnovou. Fotografie, obrázky či papírky tak budou v opticky prostoru.

 

Stejným způsobem můžeme zdobit i různé předměty, třeba toaletku, zrcadlo, šperkovnici, atd.

 

Zde pro Vás máme ještě pár nápadů, jak se dá scrapbooking využít v praxi:

 

https://m.youtube.com/watch?list=PLAA0FDEC633B28267&v=GIc6zjlLHXQ

 
       https://m.youtube.com/watch   list=PLAA0FDEC633B28267¶ms=AFIAVgb&v=m4TCpdWohUM&mod NORMAL
 
 
       https://m.youtube.com/watch? list=PLAA0FDEC633B28267¶ms=OAFIAVga&v=UVTHDDzhyPs&mode=NORMAL
 
 
 

 

        Máte-li chuť scrapbooking zkusit a nevíte, kde si pořídit potřebný materiál, pak stačí jen otevřít tento odkaz a vybrat si podle chuti.
 
 
      https://www.pastelka.eu/index.php?stoken=2CA30B9D&lang=2¤cy=0&cl=searchfulltext&searchparamfull=Scrap