Domů / Náš blog / Tipy a nápady - návody, jak na to... / MALOVÁNÍ NA TEXTIL - tvorba
Výrobci
Facebook Facepile
Naše prodejna

Pastelka - psací a výtvarné potřeby
Ječná 524/41, 120 00 Praha 2
Prodejní doba:
Po-Pá: 8 - 19
      
 
 
 
Těšíme se na Vás.

MALOVÁNÍ NA TEXTIL - tvorba

 

Budete potřebovat samozřejmě textil (tričko, tašku, ubrus, kapesník atd.), který by měl být jednobarevný, aby na něm vzor hezky vynikl. Dále budete potřebovat barvu na textil a tenký štětec, aby se barva lehce nanášela a nerozpíjela se do všech stran. Budete potřebovat také trochu vody, abyste si barvu trochu naředili. Snadněji se vám potom budou dělat plynulé tahy barvou. Dávejte si však pozor, pokud barvu naředíte moc, nebude ve výsledku dostatečně sytá a budete muset celý obrázek malovat znovu. Místo štětce je možné použít molitanový váleček, kousek houbičky nebo spej. Jak začít Nejprve si tričko podložíme igelitem, abychom měli podklad vhodný na ochranu proti barvení okolí a lépe se nám malovalo. Do trička vložíme čtvrtku, igelit nebo něco, co zabrání prosáknutí na zadní stranu trička a látku pořádně natáhneme. Pak si rozmyslíme jakou metodu použijeme (váleček, štětec, razítka, šablonu a houbičku či sprej). Při použití několika vrstev barev je nutné vždy počkat dokud nebude barva zcela suchá (k tomu nám pomůže třeba fén), jinak by se barvy vpily do sebe. Poté, co máme dílo hotové, obrázek zažehlíme.

 

Ještě malá rada, při použití několika barev do vrstev, je dobré vždy začínat svělými barvami a tmavé barvy postupně přidávat. Jak obrázek udržovat Při praní trička nastavíme pračku na ruční praní, aby se obrázek nesmyl (lépe prát v ruce). Když se i přesto obrázek smyje nebo zesvětlá, tak ho obtáhnete znovu barvou na textil, znovu zažehlíte a příště budete tričko prát v ruce.

 

Rozhodnete-li se s touto tvorbou začít, stačí zajít k nám do obchodu a naše zkušené kolegyňky Vám určitě rády poradí a pomohou při Vaší volbě.

 

https://www.pastelka.eu/podle-vyrobce/aladine/

https://www.pastelka.eu/podle-vyrobce/nerchau/

 

Zde je ochutnávka nápadů ostatních:

 

http://www.youtube.com/watch?v=r_xkxDjjZgM

http://www.youtube.com/watch?v=DmJ0P4Dawdg

http://www.youtube.com/watch?v=hN9USzHSDP8

http://www.youtube.com/watch?v=MlpA_6ROUxI